Otázky a odpovědi
Čím pro vás tento worshop přínosným?
Ukojíte svou zvědavost, adrenalinovou zábavu a nebo touhu zjistit, zda dokážete víc, než jste si dosud mysleli.
Jaké jsou nejčastější obavy?
Nejčastěji se setkávám se strachem: ,,Tohle nedokážu“, ,,Jo, jasně, tihle to už přešli bez zranění, ale já se určitě pořežu“ , ,,Mám moc jemnou kůži na chodidlech, zraním se“.
Co zjistíte?
Až poprvé vstoupíte bosýma nohama na koberec ze střepů, sklo vám pod nimi bude zlověstně křupat. Přesto budete příjemně překvapeni, bude to docela příjemné. Ve skutečnosti nezáleží na tom, jak jemnou a citlivou kůži na ploskách nohou máte.
Na mých kurzech jsou to většinou ženy a dívky, které dříve než muži naleznou odvahu a vstoupí na střepy jako první. A jejich kůže na nohou je určitě jemnější.
Jsou nějaká rizika?
Ano jsou. Tak jako při každé činnosti, při sportu, při práci, při přecházení ulice. Může se vám skutečně stát, že ztratíte pár kapek krve. Stává se to však zřídka. Na kurzu se mi takto během tří let zranil zatím jen jeden účastník, který se odvázal o trošku víc, než bylo zdrávo. Proto je vždy nutné držet se pokynů.
Krvavá zranění však nebývají bolestivá. Daleko nepříjemnější je, zabodne-li se vám do kůže skelná mini tříska. Nekrvácí to, přirovnal bych to ale k pocitu, jaký máte, když zmáčknete v ruce kus skelné vaty. Může se to přihodit, ale šlápnout na včelu je mnohem horší.
Proto účelem kurzu také bude seznámit vás i s riziky a prevencí. Naučíte se, jak bezpečně rozbít láhev vína, dozvíte se, které střepy pro vás mohou být nebezpečné a naopak, jejichž čnějící ostří můžete bez obav rozdrtit patou.
Co si odnesete?
Účastníci mých kurzů většinou odchází s pocitem nadšení z toho, že dokázali něco, o čem si mysleli, že je pro ně nemožné. Než na to sklo vstoupíte poprvé, zrychlí se vám tep a rozbuší srdce. A pak uděláte první nesmělý krůček. Došlápnete a půjdete stále odvážněji vpřed. Zjistíte, že věci, kterých se v životě obáváme, často ve skutečnosti nejsou tak hrozivé jak se nám jeví a naší největší brzdou jsou jen naše vlastní obavy.
Kolik lidí je ,,skupina"?
Muže Vás přijít pět a nebo také 30. Doporučený počet účastníků je 20.
K čemu je to dobré?
K čemu je to dobré, projít se naboso po střepech?
Své kurzy často spojuji s přednáškami na téma strach, obavy a překonávání překážek.
Každý z nás to občas zažívá. Přijde moment, kdy máme udělat důležité rozhodnutí, ale chybí nám odvaha, nastane problém, který se nám zdá neřešitelný, nebo situace, která nám připadá bezvýchodná.
Vnímáme to jako překážku. Jsme nejistí, plní obav. Co dál? Jak se pohnout vpřed? Půjde to vůbec?
Ale to nikdy nezjistíme, pokud se neodhodláme udělat první krok a jít. Jít naproti svému štěstí, úspěchu, jít za svými sny.
Než vstoupíte bosýma nohama na koberec ostrých střepů, možná pocítíte strach. Obavu, že se zraníte. Asi vám chvíli potrvá, než uděláte první krok a i ten druhý bude nejistý.
Jak už ale jednou na střepech budete stát, nezbyde vám, než jít dál A vy to zvládnete! Ten strach se změní v radost. V pocit euforie, že dokážete víc než jste si o sobě dosud mysleli.
Kdo přejde bosý po střepech, aniž by si pořezal chodidla, zjistí, že věci, které v životě považuje za nemožné, jsou často jednodušší než si myslel.
Protože ,,to nejde“, máme často jen ve své hlavě.
David Mrhač